İHKİB Başkanı Tanrıverdi’den RUTİD’e ziyaret

205

Rus Türk İşadamları Derneği (RUTİD), İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) yetkililerini ağırladı.

Rusya'nın başkenti Moskova'da 4-7 Eylül tarihleri arasında düzenlenen CPM Moda fuarını ziyaret ve bir takım iş görüşmeleri için Moskova'da bulunan İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) yetkilileri ve beraberindeki heyet ile RUTİD merkez ofisinde bir araya geldi.

RUTİD Başkanı Sarı, bu senenin başında İstanbul'da ziyaret ettikleri İHKİB Başkanı Tanrıverdi ve çalışma arkadaşlarını CPM fuarı vesilesi ile Moskova'da ağırlamaktan memnun olduklarını söyledi. Rusya'yı avantajlar ülkesi olarak tanımlayan RUTİD Başkanı, İHKİB üyelerini Rusya'da hala bakir olan pazarlara yatırım çağrısında bulundu.

Yapılan görüşmede Rusya'nın inceliklerinden bahseden Sarı, bir uçtan bir uca 6 saatlik saat farkı olan koskoca bir kıta görünümündeki Rusya'da Türkiye'den ticaret yapmak için gelecek her müteşebbise yetecek kadar pazar payı olduğunu söyledi.

resim tanımı girin

Tiamo markası olarak 5 sene önce Rusya'da faaliyetlere başladıklarını aktaran RUTİD Yönetim Kurulu Başkanı, "Şimdi, 5 sene daha önce buralara gelseydik diyorum. Çünkü pazar, piyasa ve rekabet anlamında üretici adına daha uygundu. Aynı şekilde 5 sene sonra ise bugünleri 'keşke' olarak yad edeceğimize inanıyorum." şeklinde konuştu.

RUTİD Başkanına ve çalışma arkadaşlarına kendilerini RUTİD merkez ofisinde en güzel şekilde ağırladıkları için teşekkür eden İHKİB Başkanı Tanrıverdi, "RUTİD'den aldığımız önemli bilgileri Rusya'da faaliyet göstermek isteyen üyelerimizle paylaşacağız." dedi.

Yapılan görüşmeye, Rus Türk İşadamları Derneği (RUTİD) Başkanı Sarı, İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Tanrıverdi, Rus Türk İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Kaçmaz ve İHKİB üyeleri katıldı.