Yandex Türkiye'de 2. yılını 'Adalar'la kutladı

207

Yandex.Türkiye, SuAda’da düzenlediği toplantıyla faaliyete geçişinin ikinci yıldönümünü kutladı. Yandex’in “Adalar” adlı yenilikçi arama platformunun da tanıtıldığı etkinlikte, Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, bir veri merkezi kurmayı planladıklarını söyledi.

Yalçındağ, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ise Yandex Akademi’yi hayata geçireceklerini duyurdu. Toplantıda konuşan Yalçındağ, Türkiye’deki internet kullanıcılarının beklenti ve ihtiyaçlarını anlayan, onlarla aynı dili konuşan bir şirket olma hedefiyle 2 yıldır ilerlediklerini belirtti. Yalçındağ, Yandex’in Türkiye’nin sevilen, beğenilen, güvenilen bir markası olarak Türkiye internet ekosisteminde yerini aldığına vurgu yaptı.

Yandex’in ilk olarak Türkiye’de hayata geçirdiği “Adalar” adlı yeni arama platformu, arama sonuçlarını kullanıcıların dikkatine yeni bir arayüz ve interaktif cevaplarla sunarken, kullanıcıların arama sonuç sayfasını terk etmeden, buldukları sonuçlar ile etkileşime girmesine olanak sağlıyor. “Adalar” sayesinde web sitesi sahipleri, kendi şirket veya hizmetleri hakkında hedef kitleleriyle paylaşmak istedikleri bilgileri Yandex’te “Ada” adı verilen özel interaktif bir blok halinde kendi tercihlerine göre düzenleyerek sunabiliyor.