Güneydoğulu iş adamları Rusya'ya çıkarma yapacak

311

Güneydoğu Sanayiciler ve İşadamları Federasyonu yönetim kurulu üyeleri ve işadamlarından oluşan 20 kişilik heyet, 17 Kasım’da Rusya’da düzenlenecek ve mobilya dünyasının kalbinin atacağı 'MEBEL EXPO 2013 Moskova Mobilya Fuarı'na katılacak.

Rusya'da 3 günlük iş gezisi düzenleyeceklerini, bu kapsamda fuara da katılacaklarını kaydeden Gaziantep Girişimci İş Adamları Derneği (GAPGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Akın Çalışkan, 2023 yılı ihracat hedefi 500 milyar dolar olan Türkiye’nin, dünya mobilya sektörünün öncülerinden olan bu fuara katılmalarının elzem olduğunu söyledi. Moskova'da fuar haricinde Rusya Ticaret Ateşesiyle görüşme yapacaklarını belirten Çalışkan, Rus işadamları ile de ikili görüşmelerde bulunacaklarını kaydetti.

Rus-Türk İşadamları Derneği (RUTİD)’ni de ziyaret edeceklerini aktaran Çalışkan, "Burada hem Türk hem de Rus işadamları ile bir araya geleceğiz ve ortaklıklarımızı pekiştirmeye çalışacağız. Sektörler bazında işadamlarımızı burada tanıştırıp çalışma imkanları arayacağız. İşadamlarımız Rusya'daki pazar ve yatırım imkanlarını yerinde anlatma şansımız olacak" diye konuştu. Rusya'ya düzenlenen iş gezisinin amacının işadamlarının yakın pazarları daha iyi tanımaları, ufuklarının genişlemesi ve dünya da olup bitenleri yerinde görmek olduğunu anlatan Çalışkan, "Bu tür iş seyahatlerini geleneksel hale getirerek yılda 3-4 kez düzenlemeyi planladık. Bu gezilerde ayrıca üyelerimiz de kendi arasında tanışma ve kaynaşma imkanı bulacak." açıklamasında bulundu.