Türk girişimciler başkent Moskova’da butik otel açtı

1391

Rusya’nın başkenti Moskova’da Türk girişimciler Mustafa Aşık ve Deniz Ceyran, Vnukova havalimanına yakın bir bölgede Topkapı Butik Otel’i açtı. Türk aşçının özel menü hazırladığı otelde kahvaltı dahil konaklama 200 dolar.

resim tanımı girin

Rusya’ya 1999’da üniversite okumak için geldiğini sonrasında restoran ve otel sektöründe çalıştığını ifade eden Aşık, “Türkiye’den Rusya’ya gelen iş adamlarımızın rahat edebilecekleri bir otel her zaman büyük sıkıntı. Ulaşım ve rehber konusunda da sorunlar oluyor. Başkent Moskova’ya gelen Türk iş adamlarımızın tüm ihtiyaçlarına cevap verecek çok özel bir otel konsepti geliştirdik.” dedi.

resim tanımı girin

Türk aşçı ile özel menü oluşturduklarını ve müşterilerine ev rahatlığında hizmet verdiklerini ifade eden Aşık, “Şu an 7 oda ile hizmet veriyoruz. Oda sayımızı artırıyoruz. Türk ve Rus televizyonlarını izlemek mümkün. Spo salonu, lokal, sauna var. Birkaç ay içinde Türk hamamı da kuracağız.” bilgisini verdi.

resim tanımı girin

Rusya’nın farklı kentlerinde ticaretle uğraştığını kaydeden Türk girişimci Ceyran da, otellerinin özel organizasyonlar için de kullanılabileceğini söyledi. Ceyran, “Müşterilerimize özel günlerinde kalabilecekleri, kendi organizasyonlarını yapabilecekleri bir alan oluşturduk. Moskova’da otel fiyatları çok yüksek olmasının yanında yoğun zamanlarda fiyatlar daha da çok artıyor. Bizim fiyatlarımız standart. Otel çevresine ağaç evler yaparak apart hizmetler de vereceğiz. Moskova’da yaşayan Türkler için de bayramlarda, özel günlerde, maç günlerinde harika bir ortam oluşturuyoruz. Bir çeşit lokal gibi hizmet verecek..” değerlendirmesinde bulundu.

resim tanımı girin

Müşterilerinin kendilerini rahat ve güvende hissetmelerinin önemli olduğuna değinen Ceyran, “Müşterilerimize Rusya’ya geliş amaçlarına göre paket programlar sunuyoruz. Örneğin iş amaçlı gelenlere havalimanında karşılama, konaklama, Türk kahvaltısı, rehber ve diğer transferler dahil bir paket var. Turist olarak gelenlere de transfer, konaklama ve rehber dahil tüm hizmetleri paket olarak veriyoruz. Vnukova Havalimanına çok yakınız. Daha önce böyle bir şekilde hizmet verilmedi. Bu hizmet ve kaliteyi müşterilerimize sunabilmenin gururunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

İletişim: http://butikoteltopkapi.ru/ Telefon: +7(495) 367 00 19 E-mail: info@butikoteltopkapi.ru Adres: Новомосковский округ, деревня Картмазово ул. Московская д.82