RUTİD'den Ryazan'a inşaat çıkarması

212

Rusya ve Türkiye arasında ticaret köprüleri kurmaya devam eden Rus Türk İşadamları Derneği (RUTİD), bölgesel ziyaretlerine bir yenisini daha ekledi.

Rusya Konut Geliştirme Vakfı (RHDF) ile işbirliği anlaşması imzalayan RUTİD yetkilileri, Rusya emlak sektöründe önemli gelişmelerin yaşandığı Ryazan kentine iş ziyaretinde bulundu.

RUTİD Yapı Komite Başkanı Murat Bayrıdost ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede, proje araştırmaları ve yeni fırsatların değerlendirilmesi için Ryazan kentine bir ziyaret yaptıklarını, verimli temasların kurulduğunu söyledi.

resim tanımı girin

RUTİD heyeti ziyaret çerçevesinde Ryazan bölgesi Ekonomik Kalkınma Bakanı Vitaly Larin, Ryazan Hükümeti Birinci Başkan Yardımcısı Oleg Bulekov ve bakanlık yetkilileri ile görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmede Rus-Türk ticari ilişkileri bağlamında Ryazan bölgesi ve Türkiye arasında ticari ilişkilerin artırılmasına yönelik konular ve bölgede Türk işadamlarının yatırımları ele alındı. Özellikle Ryazan bölgesinde inşaat ve konut alanında çağdaş teknolojinin oluşturulması ve bu doğrultuda Türkiye’nin tecrübesinden faydalanılmasına yönelik tecrübeler paylaşıldı.

Fabrika ziyaretlerinde de bulunan heyet, daha sonra şehirde düzenlenen yapı fuarında Rusya Ryazan bölgesi İnşaat Bakan Yardımcısı, Ryazan şehri Başmimarı V. Makarov ve Mimarlar Odası yetkilileri ile temaslarda bulundu.