RUTİD Yönetim Kurulu’ndan Bellona’ya ziyaret

279

Rus Türk İşadamları Derneği (RUTİD) Yönetim Kurulu Üyeleri, 18-22 Kasım 2013 tarihlerinde Rusya’nın başkenti Moskova’da Expocentre Fuar Merkezi’nde 25. kez düzenlenen, ülkenin Mobilya Sektörü ile ilgili en büyük ve en önemli organizasyonu 'MEBEL, Uluslararası Mobilya, Yan Sanayi Ve Döşemelik Ürünler Fuarı'nda stant açan Türk firmalarını ziyaret etti.

Türk mobilya üreticilerinin her yıl katlanan bir etkiyle katılım sağladığı fuara ilgili her zamanki gibi oldukça fazlaydı.

Aralarında mobilya sektörünün lider markalarını bünyesinde bulunduran Boydak Holding Mobilya Grubu'nun da katıldığı Mebel Moskova fuarında Boydak Grubu'nu Boydak Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su Memduh Boydak temsil etti.

RUTİD Yönetim Kurulu Üyeleri, TUSKON Rusya Temsilcisi Ali Tırnava ve Türkiye Moskova Ticaret Müşaviri Hakkı Karabörklü'ye açıklamalarda bulunan Boydak yetkilileri, Rusya ile ilgili Boydak'ın açılımlarını değerlendirdi.

Vladimir şehrinde Bellona markası altında üretimlerinin olduğunu söyleyen Boydak Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Boydak, üretimlerinin her geçen gün artarak sürdüğünü bildirdi. Rusya'nın en doğusu Vladivostok şehrinde dahi Boydak ürünlerini müşteriler tarafından kolaylıkla bulunabildiğini söyleyen Boydak, Rusya'nın büyük şehirleri başta olmak üzere kuzeyden güneye, doğudan batıya her şehirde satış ağını kurmaya devam ettiklerini bildirdi.

Son olarak Rusya'da ileriye yönelik projelerinden bahseden Boydak, 'Rusya ve Ukrayna’daki fabrikalar için Forte SA’ya 20 milyon dolar ödeyen Boydak Holding, ilk beş yıl içerisinde 60 milyon dolar daha ilave bina ve makine yatırımı yapmayı öngörüyor. Yapılacak yeni yatırımlarla birlikte, başta Rusya’daki tesisler olmak üzere bu fabrikalarda mevcut panel mobilya üretimine ilave olarak yatak, kanepe ve oturma gruplarından oluşan döşeme mobilya ve ev tekstili imalatı yapılacak. Tüm yatırımların tamamlanmasıyla birlikte beş yıl sonunda, yıllık yaklaşık 100 milyon dolar satış gerçekleştirecek bir büyüklüğe ve toplamda 600’e yakın çalışan sayısına ulaşılması planlanıyor.' dedi.