DTİK Avrasya Komitesi: Ekonomi fırsatları yakalamakta geç kalınmamalı

139

Dış Ekonomik İlişkiler Kurumu DEİK Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Avrasya Bölge Komitesi Rusya’nın başkenti Moskova’da toplandı. Toplantıda Türk işadamları, Avrasya coğrafyasında ekonomi fırsatları yakalamakta geç kalınmaması çağrısında bulundu.

DTİK Avrasya Komitesi 7.Olağan Toplantısı, Moskova’da Rus-Türk İşadamları Birliği (RTİB) ofisinin toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya DTİK Avrasya Bölge Komitesi Başkanı Ali Galip Savaşır, yardımcıları Selçuk Yüce (Kazakistan), Cemal Yangın (Azerbaycan) ve üyelerden Bozkurt Kaplangı (Rusya), Sabahattin Yavuz (Rusya), Ali Sezen (Ukrayna), Mustafa Çalkan (Rusya), Ercan Bekar (Ukrayna), Adem Nural (Türkmenistan) ve RTİB Başkanı Naki Karaaslan katıldı.

RTİB ile ortaklaşa yapılan toplantıda RTİB Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu. Toplantıda Türk işadamları karşılıklı olarak Avrasya bölgesinde başta ekonomi ve finans olmak üzere görüş alış verişinde bulundu.

Bölgenin son yıllarda ekonomik olarak büyüdüğünün altı çizilen toplantıda, Türk işadamları ekonomi, ticari ve yatırım fırsatları yakalama konusunda geç kalınmamasının önemine değindi.

RTİB Başkanı Karaaslan DTİK ile bölgesel işbirliğinin önemine değinerek, başta Türkiye ve Rusya olmak uzere bu cografyaya faydalı olmak açısından isbirliginin onemini dile getirdi.

Savaşır, öncelikle ev sahipliği yapan RTİB'e komite adina teşekkürlerini ilettikten sonra RTİB'i seçimlerden dolayı tebrik etti. Toplantı karşılıklı plaket verilerek sona erdi.