Rus iş kadınlarından Trakya çıkarması

274

Trakya Aktif Genç İş Adamları Derneği (TAGİD), Rus iş kadınlarını ağırladı.

Dernek merkezinde düzenlenen sabah kahvaltısı ile başlayan programda, Rus iş kadınları ve TAGİD üyeleri bir araya geldi. Genel sekreter Nihat Biçer, dernek ve üyeleri hakkında bilgi verdikten sonra katılımcılar, ikili görüşmelerde kendilerini ve firmalarını tanıttı.

Biçer, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Türkiye – Dünya Ticaret Köprüsü 2013 kapsamında Rus iş kadınlarını Trakya bölgesinde ağırladık. İki ülke arasında ticaretin her geçen gün gelişen bir seyir izlediği bu zamanda böyle bir ziyaret iki ülke arasındaki iş hacmini daha da arttıracaktır.”

Rusya-Moskova Bölgesi İş kadınları Derneği Genel Sekreteri Margarita Bejdugova, TUSKON‘un düzenlediği Türkiye- Dünya Ticaret Köprüsü 2013 kapsamında 3 gündür iş görüşmeleri yaptıklarını belirterek, ziyaretlerle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Birçok arkadaşımız buradan yaptığı anlaşmalarla dönüyor. Bu yapılanlar kelimelerle tarif edilemeyecek kadar büyük. Böyle bir organizasyonu dünyanın hiçbir yerinde görmedim. Türkiye–Dünya Ticaret Köprüsü programının dünyada bir eşinin olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bu kadar büyük bir organizasyonda binlerce firmayı bir araya getirerek iş görüşmeleri yaptırmak sonrasında bölgeleri ve firmaları ziyaret ettirmek çok büyük bir başarıdır.”

Yapılan ikili görüşmelerin ardından firma ziyaretlerinde de bulunan Rus iş kadınları ile TAGİD üyeleri ortak kararlar aldı.