RTİB Rusya’da başarılı kadro ile 2014’e hazırlanıyor

128

Rusya’da faaliyet gösteren Rus Türk İşadamları Birliği (RTİB) Başkanı Naki Karaaslan, 2014 yılı için faal çalışmalarına hız vereceklerini ifade etti.

Moskova’da Coral Travel şirketinin merkez ofisinde düzenlenen RTİB Yönetim Kurulu’nun 2013 yılı son toplantısına üye iş adamları katıldı. Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan RTİB Başkanı Karaaslan, “Yeni gelenek başlattık. Bundan sonra yönetim kurulu toplantılarını üyelerimizle organize edeceğiz. ” şeklinde konuştu.

Toplantıyla ilgili bilgi veren RTİB Başkanı “2013 yılında nasıl bir çalışma yaptık, bununla ilgili değerlendirmede bulunduk. Önümüzdeki yıl için bir plan ve strateji hazırlıyoruz. RTİB olarak neler yapabiliriz onu Yönetim Kurulu üyeleriyle ele aldık. Yapacağımız çalışmalarla ilgili tarih ve içerik konusunu görüştük. Görüş alışverişinde bulunduk.” dedi.

RTİB olarak hedeflerini açıklayan Karaaslan, “RTİB olarak başlıça hedeflerimiz şunlar: Türk iş dünyasının Rusya’da kendini hissettirmesi. Türk toplumunun buradaki faydalı çalışmalarının artırılması, Türk iş dünyasının sorunlarının çözülmesi ve kendimizi iyi anlatmak. Bu yıl başarılı geçti. Çok değerli iş adamları ve sayılı şirketler aramıza katıldı. Başarılı kadro her zaman başarı sağlar.” dedi.

Coral Travel Genel Direktörü Coşkun Yurt da Cihan’a yaptığı konuşmasında toplantıyı değerlendirerek, “Rusya’da Türk iş adamlarının iş dünyasıyla ilgili görüş alışverişinde bulunması açısından bu tür toplantıların mutlaka faydası var. Tecrübelerimizi paylaştık, ortak organizasyon çalışmalar hususunda görüşlerimizi belirttik.” şeklinde konuştu.