TUSKON Sberbank’ın Türk firmaları ile işbirliğine destek veriyor

163

Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu’nun (TUSKON), Rusya’nın devlet bankası Sberbank’ın Türk firmaları ile işbirliği projelerine destek verdiği kaydedildi.

Faaliyetlerle ilgili Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) açıklama yapan TUSKON Rusya Temsilcisi Ali Tırnava, Sberbank’ın Türk firmaları ile işbirliğine önem verdiğini vurguladı. Tırnava, “Sberbank Türk iş adamları için özel masalar kuruyor. Önemli olan bu faaliyetlere Rusya’nın diğer bölgelerinden başlatılması. Moskova’da Türkiye’de faaliyet gösteren bankalarımızın şubeleri ve Türk sermayeli bankalarımız buradaki iş adamlarımıza güzel, verimli hizmetler veriyor. Bölgelerdeki iş adamlarımıza sunulan bu tür hizmetler memnuniyetle karşılanmakta.” dedi.

Sberbank’ın ilk Türkiye masasının Kazan’da açıldığını ifade eden Tırnava, “İkincisi ise Rostov’da açıldı. Rostov’da açılan masa Rostov ve Krasnodar bölgelerinde iş adamı ve yatırımcılarımıza kendi dilimizde hizmet verecek.

Kazakistan ve Ukrayna’da da açılan bu masaları önemsiyoruz.” şeklinde konuştu. Rostov’da düzenlenen programa Rusya’da faaliyet gösteren Rusya Türkiye İşadamları Derneği (RUTİD) Genel Sekreteri Recep Dönmez ve Denizbank Moskova Genel Müdürü Oğuz Yalçın da katıldı.