RUTİD'den Kolomna çıkarması

168

Rus Türk İşadamları Derneği (RUTİD), yapı sektöründe faaliyet gösteren üyelerden oluşan bir heyetle Kolomna şehrine iş ziyareti gerçekleştirdi.

RUTİD Yapı Komitesi Başkanı Murat Bayrıdost önderliğinde Yapı Komitesi üyelerinin katılımıyla yapılan gezide Kolomna şehrinin yatırım imkanları ve olanakları değerlendirildi.

resim tanımı girin

Kolomna Valisi Andrey Vaulin, Bölge Sanayiciler Birliği Başkanı Sergey Produkin, Kolomna Ticaret Odası Başkanı Sergey Tubolev, Kolomna Yatırım Fonu Başkanı Boris Polınskoy ve yaklaşık 30 Kolomna'lı iş adamının katılımıyla ikili görüşmeler yapıldı ve kent ekonomik alt yapısı ile ilgili bilgiler alındı.

resim tanımı girin

RUTİD Yapı Komitesi Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Okan Dikici'nin yerel haber ajansına verdiği röportajda Kolomna'lı yetkililere misafirperverliğinden ötürü teşekkürlerini bildirdi. Kolomna'ya geliş amaçlarının Türk yatırımcılar açısında kentteki imkanları değerlendirmek olduğunu açıklayan Dikici, iş adamları adına çok faydalı bir iş gezisi yaptıklarını söyledi.

resim tanımı girin

Görüşmeler sonrasında RUTİD Yapı Komitesi heyeti yabancı yatırımcıların bölgedeki tesislerini ve yatırımlarını yerinde inceleme imkanı buldu. Programın sonunda ise turistik bir gezi gerçekleştirildi.