İşte Moskova'nın en ucuz kiralık daireleri

724

Moskova’nın en ucuz dairesi haziranda aylık 15 bin ruble (950 TL) karşılığında kiraya verildi. Bu parayla, yeni 17 katlı binada onarımsız ve mobilyasız tek odalı daire kiralandı.

Inkom Emlak’ın yaptığı açıklamaya göre bu daire, “Dmitriy Donskoy Bulvarı” metro istasyonundan arabayla 10 dakikalık mesafede bulunuyor.

Açıklamada, “Kira piyasasında ucuz seçenekler nadiren çıkıyor. Bir kural olarak düşük fiyatı, somut koşullara bağlıdır. Bu, ya ön ödeme ya kısa vadeli kira ya da onarım eksikliği olabilir. İyi onarıma sahip ve ikamet için gereken her şeyin bulunduğu ucuz daireler ise daha da nadir bulunur. Bu durumlarda düşük fiyat, ev sahibinin belirli nedenlerle daireyi acilen kiraya vermesinden kaynaklanıyor olabilir” denildi.

Bu ay aylık 16 bin rubleye (1000 TL), “Kahovskya” metro istasyonuna yaya 10 dakikalık mesafede bulunan 12 metrekarelik odası olan küçük bir daire kiralanabilir. Dairenin iyi durumda ve mobilyalı olduğu belirtiliyor.

Kiraya verilen en ucuz daireler listenin üçüncü sırasında, 19 bin rubleye (1200 TL) verilen ve “Novogireyevo” metro istasyonuna yaya 5 dakikalık mesafede bulunan tek odalı ev yer alıyor. Dairenin iyi onarımdan geçirildiği ifade ediliyor. Fiyat düşüklüğü, dairenin satışa çıkarılması ve kiraya belirsiz bir süre için verilmesinden kaynaklanıyor.

Dördüncü sırada, 20 bin rubleye (1260) verilen ve “Vıhino” metro istasyonuna arabayla 7 dakikalık mesafede bulunan tek odalı ev bulunuyor. Dairede gereken tüm mobilya ve teknoloji var. Açıklamada, dairenin 4 aylığına kiraya verildiği belirtiliyor.

Aylığı 21 bin ruble (1325 TL) olan, içinde gereken tüm mobilya ve beyaz eşyaya sahip ve “Otradnoye” metro istasyonuna yaya 7 dakikalık mesafede yer alan daire ise beşinci oldu. Daire, 1 Ekim’e kadar kiraya veriliyor.