Coşkunöz Holding’ten Rusya’da dev yatırım

532

Coşkunöz Holding AŞ, Rusya’nın Tataristan Cumhuriyeti’nde Alabuga Özel Ekonomik Bölgesi’nde otomotiv yan sanayi üretimi yapacak dev bir fabrika açtı. Fabrikada otomotive yönelik büyük presli saç parçalarının üretimi yapılacak.

Açılışa Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Başbakan Yardımcısı Ravil Zaripov ve başka resmi yetkililer, Türk iş adamları katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Minnihanov, “Dün Türkiye Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin törenindeydik. Bugün de yeni Türk üretim tesisinin açılışına katılıyoruz. Daha önce Coşkunöz Holding’in Türkiye’de tesisini gezdim ve burada da her şeyin yüksek düzeyde olacağından emindim. Önümüzdeki 6 ayda burada Türk yatırımcılar 5 büyük fabrika daha açacak. Güvendikleri için Coşkunöz dahil Türk iş dünyasına, ayrıca Türkiye Cumhuriyeti yönetimine şükranlarımızı sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

resim tanımı girin

Yatırım maliyeti 70 milyon dolar olan fabrikada yılda 40 bin ton çelik işlenecek. Fabrikada 160 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.