THY, Rusya’da Flying Chef hizmetini tanıttı

279

Türkiye’nin lider havayolu markası Türk Hava Yolları, Rusya’da gerçekleştirilen bir etkinlikte Rusya operasyonlarını, ikram konseptini ve Flying Chef “Uçan Aşçı” hizmetini tanıttı.

St. Petersburg Pulkova Havalimanı işletmesi tarafından Ambassador otelde gerçekleşen etkinliğe, turizm acente temsilcileri ve bir çok gazete temsilcisi katıldı. Etkinlikte havayolları şirketleri sundukları hizmetlerle ilgili davetlilere bilgi verdi.

resim tanımı girin

Skytrax tarafından ''Avrupa'nın En İyi Havayolu (Best Airlines Europe)” ve dünyanın “En İyi Business İkram Servisi” ödülünü kazanan THY davete büyük partner olarak katıldı. Katılımcılar davette THY’nin uçak ikramı ve yemek servisini bire bir görme imkânı buldu.

Etkinlikte THY yapılan faaliyetlerle ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda, İstanbul’da yapılacak olan 3. Havayolu sayesinde Türkiye’nin dünya uçuculuk merkezi haline geleceği teması işlendi. Ayrıca, THY’nin Rusya ve dünya pazarında gerçekleştirdiği operasyonlar hakkında bilgi verildi.

Tanıtımın ardından katılımcılar için çekiliş yapıldı. Çekilişte iki kişi Business Class Türkiye bileti kazandı. Çekilişte talihlilere biletlerini THY St. Petersburg Genel Müdürü Ahmet Çetin takdim etti.

resim tanımı girin

Etkinlikte Cihan Haber Ajansı (Cihan)’nın sorularını yanıtlayan THY Flying Chef’i Ahmet Kara, Avustralya’da 6 yıl aşçılık üzerine üniversite okuduğunu söyledi. Uçaktaki tüm sınıflardaki yolculara ikramın çok iyi servis edilmesi, yemeklerin tabaklanması gibi bütün kontrollerin Flying Chef’in görev sorumluluğunda olduğunu belirten Kara, işinden oldukça zevk aldığını vurguladı.

Türk Hava Yolları (THY), Skytrax Yolcu Tercih Ödülleri'nde son dört yıldır 'Avrupa'nın En İyi Havayolu Şirketi', dünya'nın 'En İyi Business Class İkram Servisi', 'En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı' ve 'Güney Avrupa'nın En İyi Havayolu Şirketi' ödüllerinin sahibi oldu.