RTİB'de Rusya piyasaları masaya yatırılacak

131

Ukrayna krizi ve küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler nedeni ile Rusya mali sektöründe yaşanan gelişmeler RTİB'de masaya yatırılacak. Konu ile ilgili RTİB'den yapılan duyuru şu şekilde:

Deutche Bank Rusya ve BDT Global Piyasalar Başkanı Sayın Batubay Özkan katılımıyla Rusya Federasyonu -Ekonomisi ve Piyasa Değerlendirmesi’toplantısı, 16 Ekim 2014 Perşembe günü saat 19:00 da RTİB Toplantı Salonumuzda gerçekleştirilecektir.

Toplantıya katılmak isteyenler info@rtib.com adresine firma ve isimlerini göndermeleri rica olunur.

Batubay ÖZKAN Kimdir:

1975 yılında Belçika’da doğdu. Orta ve Lise egitimini İstanbul’da Robert Lisesi'nde tamamladı. 1993 - 1997 yıllarında Amerika'da Hamilton College’da İktisat eğitimi aldı.

Bankacılık kariyerine 1997 senesinde New York'ta Goldman Sachs’ta yatırım bankacısı olarak başladı. 2000 - 2001 yıllarında Harvard Üniversite’sinde İşletme Masterı yaptıktan sonra tekrar Goldman Sachs'a döndü.

2002 yılında Rusya'ya geldi ve Trust Investment Bank'a katıldı. Dört sene bu bankanın turev ürünler bölümünü yönettikten sonra 2006 yılında halen görevli bulunduğu Deutsche Bank'a geçti.

Bugün Deutche Bank’ta Rusya ve BDT bölgesi Global Piyasalar Bölümü Başkanı olarak görevini sürdürmekte. Özkan 1 çocuk babasıdır.