RTİB'in Zirve Sohbetleri konuğu Tataristan Cumhurbaşkanı

71

Rus Türk İşadamları Birliği RTİB'in gelenekselleşen ZİRVE SOHBETLERİ’nin konuğu Tataristan Cumurbaşkanı Rustam Nurgaliyeviç MİNNİHANOV.

27 Kasım 2014 Perşembe saat 10:00 da SwissOtel Krasnye Holmy Grand Ballroom Konferans salonunda yapılacak olan zirveye TC Moskova Büyükelçisi Ümit Yardım da konuşma yapacak.

Zirve Sohbetine Başbakan Yardımcısı- Ticaret ve Sanayi Bakanı – Ravil Hammatoviç ZARİPOV, Başbakan Yardımcısı – Bilgi ve İletişim Bakanı – Roman Aleksandroviç ŞAYHUTDİNOVİÇ, Tataristan Yatırım Ajansı Başkanı – Taliya İlgizovna MİNNULİNA, ALABUGA Genel Müdürü – Timur Naileviç ŞAGİVALEYEV ve diğer bakanlar ve bürokratlar da katılacak.

RTİB'den yapılan açıklamada Zirve’ye katılımın ücretsiz olduğu, üye işadamlarının isim ve firmalarını info@rtib.com adresine bildirmeleri talep edildi.

Rustam Nurgaliyeviç Minnihanov Kimdir?

Rüstem Minnihanov Tataristan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti'nde Rybno-Slobodsky İlçesinde Yana Ariş köyünde 1 Mart 1957 tarihinde doğdu. 1978 yılında Sovyet Ticaret Enstitüsü makine mühendisi olarak mezun oldu. 10 Temmuz 1998'den - 25 Mart 2010 yılına kadar Tataristan Cumhuriyeti başbakanı oldu, 25 Mart 2010 tarihinde Rüstem Minnihanov Devlet Başkanı olarak resmen göreve başladı. Tataristan'ın ikinci ve şimdiki Cumhurbaşkanı Minnikhanov evli ve iki çocuk babasıdır.