Türkiye'de üretim yapan Rus Gazelle ihracata başlıyor

299

Türkiye'de üretilen Rusya'nın ticari araç markası Gazelle Next'in Türkiye tanıtımı yapıldı.

Rusya’nın önemli ticari araç markalarından Mersa Otomotiv Distribütörlüğü’nde Türkiye ’de de üretim yapan Gaz yeni modeli Gazelle Next’i Türkiye pazarına sundu. İstanbul Park’ta yapılan toplantıda konuşan Gaz Group CEO’su Vadim Sorokin Türkiye’deki yatırımlarının ihracat açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek şunları söyledi:

“En yeni ürünümüz olan Gazelle Next hafif ticari aracı Türk müşterilerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni aracımız konforu, fonksiyonelliği ve en düşük sahip olma maliyetini aynı anda müşterilerimize sunacak. Parçalarımızın yüzde 30’unu Türkiye’den alıyoruz. Next, taşıyanlara daha fazla performans ve maliyet avantajı sağlayacak. Next, sadece Türkiye’de değil, Türkiye’den tüm dünyaya satılacak. Türkiye’de var olmamızın sebebi bu ülkenin potansiyeline inanmamız ve buradan dünyaya açılacak olmamızdır.”

375 milyon dolar yatırım

Gaz Group Satış ve Pazarlama Direktörü Oleg Markov da, yeni Next ailesine 375 milyon dolardan fazla yatırım yaptıklarını kaydetti. Markov şöyle devam etti: “Uluslararası pazarlarda rahatlıkla rekabet edebilecek olan yeni modellerimiz ile ana hedeflerimiz ihracatımızı artırmak. Aynı zamanda Rus pazarında kapsamlı olarak uyguladığımız Assistance hizmetini Türk pazarında da uygulamaya başlayacağız. Bu sistem ile müşterilerimize araç çekiş desteği, servis desteği ve kaza gibi durumlarda hukuk desteği sağlayacağız”

Sözümlüzü tuttuk

Mersa Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gören, yaptıkları yatırımın Türkiye için büyük önem taşıdığına dikkat çekerek “4 yıl önce aldığımız karar ve 2 yıl önce başlattığımız yatırım sonucunda bu seviyeye ulaştık. Next’in üretimi ve Türkiye’den ihracatı ekonomimize katkı sağlıyor. Rusya’nın en büyük ticari araç markası olan Gaz’ın farklı modellerinin üretimini Türkiye’de de gerçekleştiriyoruz. Ürettiğimiz son modelimiz olan Next’in sağlamlığı başta olmak üzere taşıma kapasitesi, teknolojisi, kaliteli satış sonrası hizmetleri, ekonomik kullanım maliyeti, konforu ve ciddi bir fiyat avantajı mevcut. Rusya’da önemli bir yeri olan Gaz Ticari Araçlar ve Mersa Otomotiv’in yarattığı sinerji ile sektörümüzde önemli bir rol üstleneceğimizi düşünüyorum” dedi.