Onur Güven’e, Rusya’dan “Yılın Yöneticisi” ödülü

509

Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Hayat Holding'in Yurt Dışı İştirakleri Genel Müdürü Onur Güven, Rusya’nın Tataristan Cumhuriyeti’nde “Yılın Yöneticisi” ödülünü kazandı.

Tataristan’ın başkenti Kazan’da Korston otelinde yapılan “Yılın Yöneticisi” resmi yarışmasının ödüllendirme törenine Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Tataristan Cumhuriyeti ilk Cumhurbaşkanı ve şimdiki Devlet Müşaviri Mintimer Şaymiyev, Tataristan Devlet Konseyi Başkanı Farid Muhametşin ve diğer görevliler katıldı.

resim tanımı girin

Yarışmanın “Aktif yatırım faaliyeti” nominasyonunda yılın yöneticisi olarak Hayat Holding’e bağlı Kastamonu Entegre Başkan Yardımcısı Güven seçildi. Güven, ödülünü Muhametşin’in elinden aldı.

Törende Tataristan’ın özel yatırım bölgesi Alabuga’da Kastamonu’nun Avrupa’nın en büyük ahşap işleme fabrikasına sahip olduğu ve projenin bizzat Güven’in inisiyatifi ve sıkı kontrolü altında hayata geçirildiği vurgulandı.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Minnihanov, “MDF ve başka kaplama panoları üreten Kastamonu fabrikasının açılması orman hizmetleri sektöründe çalışanlara yeni pazar açtı. Bugüne kadar hiçbir yerde kullanamadığımız ağaçları bu üretime hammadde olarak yolluyoruz.” dedi.