Rusya krizi geçici, birbirimize muhtacız

468

Rixos Hotels Başkanı Fettah Tamince turizmde yaşanan krizin geçici olduğunu ve krizi atlatmanın en önemli yolunun daha fazla yatırım yapmak olduğunu söyledi.

Rixos Pera İstanbul’da basın mensuplarıyla buluşan Rixos Hotels Başkanı Fettah Tamince, Rusya ile yaşananın ilk kriz olmadığını vurgulayarak “Krizler her zaman olabilir ama hem Türkiye hem de turizm sektörü olarak bu sorunun altından kalkabilecek güçteyiz. Biz Rixos Hotels olarak bölgemize ve insanımıza yatırımlarımızı, artırarak sürdürüyoruz” dedi.

Türkiye’nin olağanüstü bir dönemden geçtiğini belirten Tamince, “Coğrafyamız çok kolay bir coğrafya değil. Biz ciddi anlamda olan bitenden etkileniyoruz ama diğer taraftan da hayat devam ediyor, insanlar seyahat ediyor. Ülkemizin sahip olduğu zenginlikler, turizm ürünlerimiz, edindiğimiz başarılar bunların üstesinden gelebilecek güçte” dedi.

‘RUSYA DA MUHTAÇ’

“Rusya’da yatırımları olan, Rusya’yı iyi bilen biriyim. Rusya bizim için çok önemli bir ülke. Rusya ile olan krizin de geçici olduğunu düşünüyorum. Biz ne kadar Rusya’ya muhtaçsak Rusya da bize muhtaç. Biz birbirimize çok yakın iki toplumuz. 4.5 milyon Rus ziyaretçi geliyor ülkemize ama bunun 3.5 milyonu 500 dolar ile 10 gün tatil yapıyor. Bunu dünyanın hiçbir yerinde verebilecek bir ülke yok. Kimse kimseye bir şey hediye etmiyor. Bu karşılıklı alışveriştir” diyen Tamince, Rusya ile yaşanan krizin yumuşamaya başladığını, sorunun kısa süre içinde çözüleceğine inandığını sözlerine ekledi.