Kale Grubu, Rusya'daki fabrikasını kapattığını duyurdu

315

Kale Grubu Rusya’daki fabrikasını kapattı. 2008′den bu yana yapı kimyasalları sektöründe faaliyet gösteren tesis, Rusya’daki sorunlar nedeniyle kapatıldı.

Ekonomist Dergisi’nin haberine göre, Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, bu kararı Ukrayna kriziyle birlikte aldıklarını ama kapatmanın yeni gerçekleştiğini söyledi.

Rusya’da yaşanan kriz bu ülkede faaliyet gösteren Türk şirketlerini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kale Grubu, geçtiğimiz günlerde Rusya’daki tesisini kapattı. Grubun yapı kimyasalları sektöründe faaliyet gösteren Kalekim şirketi, Rusya pazarındaki sorunlar nedeniyle faaliyetlerine son verdi.

Kale Grubu’nun ilk yurtdışı yatırımı olma özelliğini taşıyan, 400 bin metrekarelik bir arazi üzerine kurulan Kalekim Rusya fabrikası, Moskova’nın Serpuhov Bölgesi’nde 2008 yılında üretime başlamıştı. Kalekim, Rusya’daki ile birlikte toplam sekiz fabrikasında yıllık 800 bin tonluk yapı kimyasalı üretim kapasitesine sahipti. Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Rusya’daki fabrikayı kapatma kararını Ukrayna kriziyle birlikte aldıklarını ama kapatmanın yeni gerçekleştiğini söylüyor.