Ekol, 2016 yılının en iyi helal et firması seçildi

625

Rusya'nın başkenti Moskova'da bu yıl 7'ncisi düzenlenen "Moscow Halal Expo" fuarında 2016 yılının en iyi helal ürünleri seçildi. Rusya’da helal kesim et üretiminin lider firması olarak bilinen Ekol, işlenmiş et ürünleri kategorisinde en iyi firma seçildi.

Sokolniki Fuar ve Kongre Merkezi'nde 2-5 Haziran tarihleri arasında düzenlenen fuara dünyanın 20 farklı ülkesinden ve Rusya'nın 25 bölgesinden toplam 200 firma katıldı. Moscow Halal Expo fuarına bu yıl 40 farklı ülkeden binlerce ziyaretçi geldi.

16 farklı kategoride ödüllerini alan firmalar ürettikleri ürünlere "yılın en iyi ... ürünü" etiketini koyabilecek.

Çalkan Grup'a bağlı olarak faaliyet gösteren Ekol, Rusya’nın önde gelen beş et üreticisi arasında yer alıyor. Türk iş adamı Mustafa Çalkan tarafından yönetilen şirket 1998 yılından beri et ve et ürünleri pazarında faaliyet gösteriyor.

resim tanımı girin

Rusya’da iş yapmak kolay

Mustafa Çalkan, daha önce verdiği bir röportajda şunları söylemişti: "Hayvanın yetiştirilmesinden başlayarak, kesim, ambalaj ve toptan satışa kadar kendi markamızla helal et işi yapıyoruz. Toptanda Metro, Real, Okey ve Aşan gibi büyük marketler müşterilerimiz. Bunun yanı sıra değişen piyasa şartları, artan bonus ve komisyon maliyetleri nedeni ile kendi mağaza zincirlerimizi oluşturmaya karar verdik. Rusya’da iş yapmak diğer bir çok ülkede iş yapmaktan daha kolay. Teşvikler ve fırsatlar var. Biz de burada pozisyon almak istedik."

resim tanımı girin

resim tanımı girin

resim tanımı girin

resim tanımı girin