Avrupa'nın 'en perspektifli insanları' listesinde 3 Rus: Hiçbiri Rusya'da yaşamıyor

311

ABD'nin ekonomi dergisi Forbes'ın oluşturduğu '30 yaşını aşmamış, Avrupa'nın en perspektifli insanları' listesine girmeyi başaran 3 Rusya vatandaşının hiçbiri Rusya'da çalışmıyor, yaşamıyor.

Avrupa'nın 30 yaşını aşmamış, en umut veren işadamı, mucidi, start-up girişimcisi, bilim adamı, sporcusu, sanatçısı ve gazetecisini bir araya getiren liste üçüncü kez yayınlandı. 10 kategoriden oluşan listede, her bir kategoride 30 kişi olmak üzere toplamda 300 kişi yer alıyor.

Listede yer alan 3 Rusya vatandaşının hepsi işlerini Rusya dışında yapıyor ve yaşıyor.

Listeye girmeyi başaran ilk isim Denis Fedoryaev, Blazar Capital'in kurucusu. Şirket girişimcilere yeni bir iş başlatma konusunda yardımcı oluyordu.

Moskova doğumlu 28 yaşındaki Gülnaz Husainova ise Danimarka'da kurduğu Easysize şirketi ile bu listeye girdi. Husainova, 'alışveriş algılarımızı değiştiren' genç yenilikçiler arasında yer alıyor.

Husainova'nın şirketi ayrıca, Rus Forbes Woman dergisi tarafından 2014 yılında kadınlar tarafından kurulan en ilginç genç Rus şirketleri arasında yer almıştı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da erkek takım elbise dükkanı işleten Tatyana Kojenikova da, kültür ve sanat alanında listeye girdi. 28 yaşındaki Rus kadının Artefact London isimli butik dükkanı, erkeklere özel takım elbise tasarlayıp dikiyor.

Listenin tamamına ulaşmak için buraya tıklayın.

HABERRUS