THY'nin İstanbul-Krasnodar uçuşları 7 Mayıs'ta başlıyor

366

Türk Hava Yolları (THY) Rusya'nın güneyindeki Krasnodar kentine haftada 5 gün doğrudan uçuşlar başlatıyor. 7 Mayıs'tan itibaren haftada 5 gün gerçekleştirilecek uçuşların gidiş-dönüş her şey dahil fiyatı ise 234 dolardan başlıyor.

Uçuşlar, Atatürk havalimanında Pazartesi, Salı, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri olmak üzere hafta 5 kez karşılıklı olarak gerçekleştirilecek.

THY, halihazırda Rusya'nın Moskova, St. Petersburg, Soçi, Ufa, Yekaterinburg, Rostov na Donu, Voronej, Kazan ve Samara kentlerine doğrudan uçuyor.

THY'den yapılan açıklamada Rusya'nın Krasnodar şehri hakkında şu ifadelere yer verildi:

"Rusya’nın güneyinde, Karadeniz ve Azak Denizi yakınlarında yer alan Krasnodar ülkenin diğer şehirlerine göre çok daha ılıman bir iklime sahip. Kuzey Kafkasya için önemli bir ekonomi ve kültür merkezi olan şehir, Güney Rusya bölgesinin başkenti olarak kabul ediliyor. Askeri bir şehir olarak kurulan Krasnodar, geliştikçe kozmopolit bir endüstri bölgesi haline gelmiş."

Bir bakışta Krasnodar

"Krasnodar şehrinin temelleri Rusya İmparatorluğu sınırlarını koruma amacıyla atılmış. Rus Çariçe Katerina, Kazaklara imparatorluğu korumaları karşılığında Krasnodar bölgesini vadetmiş. Kazakların başarılı hizmetinden sonra Katerina bu bölgeyi onlara hediye etmiş. Şehrin ilk adı olan Ekaterinodar, “Katerina'nın Hediyesi” anlamına geliyor. Bu isim devrimden sonra Lenin tarafından “Kırmızı Hediye” anlamındaki Krasnodar adıyla değiştirilmiş."

Krasnodar şehri Soçi'ye 288, Anapa'ya 174 ve Stavropol'e 298 km uzaklıkta.

Şehirde ortalama kahve 1,4, yemek fiyatı ise 5,85 avro.

İstanbul-Semerkant seferleri bugün başladı

Öte yandan THY, UNESCO tarafından “Dünya Kültür Mirası” listesine eklenerek koruma altına alınan Semerkant'a doğrudan uçuşları da bugün başlattı. Semerkant, THY'nin Özbekistan’ın başkenti Taşkent’ten sonra ülkede sefer yaptığı ikinci nokta oldu.

THY ayrıca dünyanın en büyük uçak üreticilerinden Boein ile 25'i kesin, 5'i opsiyonlu toplam 30 adet 787-9 Dreamliner tipi yolcu uçağına yönelik sipariş anlaşmasının kesinleştiğini bildirdi.

HABERRUS