Polis “Fransız çantası” diye Türk çantası satan mağazayı bastı

13

Rusya’nın Sibirya bölgesindeki Kemerovo kentinde polis “Fransız çantası” diye Türkiye’de üretilmiş çanta ürünleri satan mağazayı bastı. Polis mağazadaki çantalara el koyarken, olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Fransız “Louis Vuitton”  şirketi Rusya Temsilciliği, Kemerovo Bölge Emniyet Müdürlüğü’ne başvurarak bölgedeki bir mağazada kendi Fransız markası adı altında sahte markalı çanta eşyaların satıldığı şikayetinde bulundu. Şirket, kendilerine ait bölgede herhangi bir mağazanın olmadığını da beyan etti.

Olay üzerine harekete geçen Kemerovo Bölge Emniyet Müdürlüğü’ne ait polis müfettişleri mağazayı  basarak inceleme başlattı. Polisler, mağazadaki ürünlerin Fransız markaya ait olduğunu gösteren herhangi bir belge bulamadı. Daha sonra ifadeleri alınan mağaza yetkilileri, ürünlerin Fransa’dan ziyade Türkiye’den getirildiğini itiraf etmek zorunda kaldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kemerovo Bölge Emniyet Müdürlüğü Basın Sözcüsü Vladimir Sergeyev, “kaçak eşya” gerekçesiyle çantalara el koyarak inceleme başlattıklarını belirtti. Çantaların 30 bin rubleden (bin dolar) satıldığı da gelen bilgiler arasında.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan