Moskova’da film gibi özel polis operasyonu

15

Moskova’da Rus özel polis birliği, depoya girmeye çalışan 20 kişilik çeteyi pusuya düşürerek anında kıskıvrak yakaladı. Polisin başarılı operasyonu güvenlik ve polis kameralarında ilginç görüntülere sahne oldu. Polisiye filmlerini aratmayan görüntülerde polisin çevik davrandığı gözlerden kaçmadı.

 

Rusya İçişleri Bakanlığı Cinayet Masası, Moskova’nın güneydoğu semtindeki bir depoda gasp olayıyla ilgili bir ihbar aldı. İhbarı değerlendiren Cinayet Masası görevlileri OMON özel polis birliği ile bölgede ortaklaşa özel operasyon düzenledi.

Depoya yakın çevrede pusu kuran polisler, gasp planlayan 20 kişilik çetenin üzerine saldırdı. Polisleri karşılarında bulan suçlular şaşkına dönünce bazıları silahlarını güvenlik görevlilerine çevirdi. Fakat polisin başarılı operasyonu sonucunda zanlılar paçayı kısa zamanda ele verdi.

Özel polis helikopteri de operasyona yardımcı oldu. Operasyonla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanlığı Cinayet Masası Sözcüsü Lyubov Bahur, “Olaydan haberdar idik. Kontrol için polis görevlileri çevrede güvenlik kamerası ve özel helikopter yerleştirdi. Suçlular depoya sızmaya çalıştığı sırada anında yakalandı” dedi.

Orta Asya kökenli olduğu belirtilen suçluların üzerinden el yapımlı patlayıcı maddeler, tabanca ve maskeler bulundu. Zanlıların bölgeye iki kamyonetle geldiği de kaydedildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Polis, çetenin daha önce başka suçlara karışıp karışmadığını da araştırıyor.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan

{dmotion}xjvdnr_moskova-da-polis-baskini_news{/dmotion}