Kemer’de plajda havai fişek patladı; 15 yaralıdan 7’si Rus

4

Kemer ilçe merkezinde 8 Nolu Plaj’da TSİ 10:00’da meydana gelen patlamada en az 15 turist hafif şekilde yaralandı. Yaralı turistler gelen ambulanslarla Kemer Özel Yaşam Hastanesi’ne kaldırıldı. Rusya Antalya Başkonsolosluğu’ndan yapılan açıklamada yaralı turistlerin 7’sinin Rusya vatandaşı olduğu açıklandı.

Patlamanın nedeni ile ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, polis güvenlik çemberine alınan bölgede inceleme başlattı. Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, olayla ilgili yaptığı açıklamada 7 turistin yaralandığını, patlamanın da kumun içerisindeki havai fişeğin neden olduğunu söyledi. Altıparmak kesin sonucun ise balistik incelemelerin ardından ortaya çıkacağını belirtti.

Rusya Antalya Başkonsolosluğu sözcüsü Ria Novosti’ye yaptığı açıklamada, “Tüm turistlerin yaraları hafif. Altı Rus turist tedavi için hastaneye kaldırıldı. Büyük bir ihtimalle akşama doğru hastaneden çıkacaklar” dedi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği Direktörü Tamara Lomidze ise patlamanın bomba olduğunu iddia etti. Ria Novosti’ye konuşan gönüllü gazetecilerden ve olay anında bölgede bulunan Andrey Perfenenko, “Patlama şezlongların arasında oldu ve çok güçlü idi” bilgisini aktardı.

Faruk Akkan, Moskova, Cihan