THY Moskova-İstanbul ek seferleri geçici olarak kaldırıldı

143

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Moskova hattında haftada üç gün olmak üzere konulan 4. uçuşlar ve Domodedova Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında haftada dört gün yapılan uçuşlar geçici olarak kaldırıldı. Kaldırılan seferler için rezervasyonu olan yolcuların mağdur edilmediği, aynı gün büyütülen uçaklara aktarmalar yapılarak ulaşımın sağlandığı ifade edildi.

THY Rusya Genel Müdürü Mefail Deribaş yaptığı açıklamada Rusya Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü talepleri doğrultusunda seferlerin kaldırıldığını, ancak görüşmelerin olumlu bir şekilde devam ettiğini, 13 Kasım’dan sonra yeniden eski sefer sayısına ulaşılacağını söyledi. Seferlerin azaltılmasının ardından Moskova-Türkiye arasında haftalık uçuş sayısı 33’e inmiş oldu.

Rusya’da her yıl düzenlenen ulaşım alanında başarılı şirketlerin aldığı e verdiği “Altın At Arabası” (Zolotaya Kolesnitsa) ödülüne THY’yi layık görmüştü. Eylül ayında düzenlenen törenle Rus yolcuları dünyanın 180 ayrı noktasına taşıdığı gerekçesi ile THY lider havayolu seçilmişti.