Türk işçinin evine aldığı Rus bayan profesyonel hırsız çıktı

795

Rusya’nın Sibirya bölgesindeki Tobolsk kentinde ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı. Kafede tanıştığı bir Rus kızı evine getiren Türk işçi, ertesi gün pahalı cep telefonunun çalındığını farketti.

Tobolsk Emniyet Müdürlüğü Basın Sözcüsü Anastasiya Rudakova, Türk vatandaşın doğum günü vesilesiyle arkadaşlarıyla kafede küçük parti düzenlediğini kaydetti. Rudakova, “Onların masasına tanımadıkları bir genç kız (19) da oturdu. Parti sona erdikten sonra kız evinin uzak olması gerekçesiyle gece Türk işçinin evinde kalmak istediğini söyledi. Yabancı, kızı evine getirdi. Sabah olunca yeni tanıştığı kızın ortadan kaybolduğunu ve ayrıca 14 bin rublelik (yaklaşık 500 dolar) cep telefonunun çalındığını fark etti” bilgisini aktardı.

Türk vatandaşı polise başvururken, güvenlik görevlileri kente yakın kasabada oturan genç hırsızı yakalamayı başardı. Kız polise verdiği ifadesinde hiç bir yerde çalışmadığını ve okumadığını ifade ederek, “Annemle yaşıyorum. Daha kafedeyken telefonu çalmayı planlıyordum” diyerek suçunu itiraf etti.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, telefonun sahibine iade edildiği kaydedildi.