Rusya'nın 8 bin dolarlık iPhone kılıfı

265

Rusya'ya bağlı Yakutistan (Saha) Cumhuriyeti'nde bir işadamı eşine tam 500 bin ruble (8 bin dolar) değerinde iPhone 6 kılıfı hediye etti.

Yakutistan'da ünlü "Uran Saha" kuyumculuğu tarafından özel sipariş üzerine hazırlanan kılıf 110 gram saf altın ve pırlantalardan üretildi. Şirket yöneticisi Luka Yigorov tarafından yapılan açıklamada "Müşterimizin eşi için istediği özel siparişi hazırladık ve kendilerine teslim ettik. Kılıfın ikinci bir örneğini de satılmak üzere Moskova'ya gönderdik. Yakında bu modellerin gümüş versiyonlarını da üreteceğiz." diye belirtildi.

Kılıfın ikinci örneğinin St. Petersburg şehrinde önümüzdeki hafta JUNWEX kuyumculuk fuarında da sergileneceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz yıl İtalyan mücevher şirketi Caviar, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in resminin bulunduğu altın kaplamalı iPhone 5s üretmişti. “Putinphone” isminin verildiği telefon 4 bin 300 dolardan Rusya'da satışa çıkmıştı. Ancak daha sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, basın danışmanı aracılığıyla "İsmimin ticari amaçlarla kullanılmasını istemiyorum" açıklamasında bulunmuş, İtalyan Caviar firması ise Putin desenli iPhone modellerini satıştan çekmişti.

resim tanımı girin