Putin'e Galatasaray forması giydirecek

349

Galatasaray Kulübü'nün 23 Mayıs'ta yapılacak olağan seçimli genel kurulunda başkanlığa aday olan Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, seçildiği takdirde amacının 'Putin ve Obama'ya Galatasaray forması giydirmek' olduğunu söyledi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Levent'teki merkezinde düzenlediği toplantıda projeleriyle ilgili bilgi veren Özdoğan, yönetim, denetim, disiplin ve sicil kurulu aday listelerinde yer alan isimleri de tanıttı.

Ahmet Özdoğan, Galatasaray'ın bir dünya markası olduğunu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Barack Obama'ya sarı-kırmızılı formayı giydirmeyi görev gördüğünü söyledi.

Galatasaray'ı daha ileri götürmek için çalışacaklarını aktaran Özdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"1905 yılında Ali Sami Yen ve arkadaşlarının kurduğu modeli, dünya markası olan Galatasaray'ı daha ileri götürmeye çalışacağız. Hep birlikte bunu yapacağız. Dünyaya bu modeli tanıtacağız. Galatasaray'ın markası çok önemli. Bu markayı nasıl yükselteceğimiz konusunda ortak akılla hareket edeceğiz. 1905 yılında kurulan Galatasaray dünyada bir marka. Sarkozy'nin oğlu Galatasaray forması giyiyorsa, benim görevim Obama ve Putin'e de Galatasaray forması giydirmektir."

Özdoğan, reformist bir grup olduklarını dile getirerek, "Sadece Galatasaray'ı değil Türk futbolunu değiştirmeye geliyoruz. Bu konuda çok iddialıyız. Her türlü fikir mücadelesine her türlü mecrada varız. Galatasaray iyi olursa, Türk futbolu iyi olur, Galatasaray kötü olursa Türk futbolu kötü olur" diye konuştu.