Moskova’da nerede ve ne zaman Bayram namazı kılınacak?

303

Rusya Müftüler Konseyi, başkent Moskova ve yakın çevre bölgesinde bayram namazı kılınacak cami ve mescitlerin yer ve isimlerini açıkladı. Moskova ve çevre bölgesinde yaklaşık 300 bin Müslüman’ın bayram namazı için camilere gelmesi bekleniyor.

Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynutdin, Moskova saatiyle 06.40’ta Prospekt Mira caddesindeki Moskova Merkez Camii’nde vaaza başlayacak. Sohbet ve namaz Rossiya-1 kanalında canlı yayınlanacak. Bayram Namazı saat 07.00’de başlayacak. Merkez Camii’nde yaklaşık 100 bin Müslüman’ın bayram namazına katılması bekleniyor. Adres: Московская соборная мечеть: м. «Проспект Мира», Выползов пер., д. 7.

Zafer Parkı Camii’nde de saat 05.00’de bayram namazı kılınacak. Adresi Мемориальная мечеть на Поклонной горе: м. «Парк Победы», ул. Минская, д. 2Б.

Novokuznetskaya’da bulunan tarihi camide ise Bayram Namazı 09:00’da kılınacak. Adres: Историческая мечеть: м. «Новокузнецкая», ул. Большая Татарская, д. 28, стр. 1, 2.

Yardım Camii’nde saat 07.00. Adres: Мечеть «Ярдэм»: м. «Отрадное», ул. Хачатуряна, д. 8.

Namazın Yujnoe Butovo bölgesinde, İzumrudnıy adlı çadır (Buninskaya Alleya metro istasyonu.saat 07.30. Adres: Мусульманская община «Милость»: м. «Бунинская Аллея», Южнобутовская ул., д. 96, ФОК «Изумрудный»)

Park “60 letiya Oktyabrya” adlı parkta (Kolomonskoe metro istasyonu..saat 06.30. adres: Мусульманская община «Кяусар»: м. «Коломенское», Нагатинская пойма, Парк 60-летия Октября)

Müftüler Konseyi Başkan Yardımcısı Ruşen Abbasov, Moskova’ya yakın Mıtişi, Balaşiha, Puşkin ve başka kentlerde de namaz kılmak için özel alanlar kurulduğunu belirtti.