Moskova ve St. Petersburg dost olmayan şehirlerde liste başı

274

Amerika’da yayın yapan Travel + Leisure isimli seyahat dergisi okuyucuları arasında yaptığı ankette dünyanın en dost yanlısı olmayan şehirlerini belirledi. 30 şehrin yer aldığı listede Moskova birinci sırada, St. Petersburg ise üçüncü sırada yer alıyor.

Yaklaşık 200 bin okuru arasında anket yapan dergi 30 şehirlik liste oluşturdu. Listede ilk sırada bulunan Moskova’nın, en büyük problemlerinin yolların ve toplu taşımanın kötü vaziyeti, hazır yemek mekanlarının yetersizliği ve Moskovalıların turistlere karşı yardım konusunda isteksiz olduğu belirtiliyor. Özellikle Moskova’da yaşayan insanların turistlere karşı aşırı ilgisiz ve asla yardımcı olmaya çalışmadıkları belirtiliyor.

Anketi oluşturanlar tarafından yapılan yorumlarda, “St. Petersburg mükemmel bir mimariye sahip. Ancak gelen turistler o şehrin yerlilerinden dolayı hayal kırıklığına uğruyor.” denildi.

Listenin ikinci sırasında ise ABD’nin New Jersey eyaletindeki gazino ve kumarhaneleriyle meşhur Atlantic City şehri bulunuyor. Okuyuculara göre Atlantic City’de yaşayan insanlar çok kaba.

Anket, dünya üzerinde 266 şehir üzerinden toplamda 199 bin 652 okuyucuyla oluşturuldu.

Listenin devamı:

1) Moscow, Russia 2) Atlantic City, New Jersey, USA 3) St Petersburg, Russia 4) Marseille, France 5) Los Angeles, California, USA 6) New York, New York, USA 7) Philadelphia, Pennsylvania, USA 8) Baltimore, Maryland, USA 9) Las Vegas, Nevada, USA 10) Cannes, France 11) Beijing, China 12) Miami, Florida, USA 13) Washington, D.C., USA 14) Frankfurt, Germany 15) Boston, Massachusetts, USA