Rusya’da kaçırılan Türk'ten kötü haber; cesedi ormanda bulundu

1104

Rusya’nın Orenburg kentinde 23 Ağustos’ta Orenburg Kent Havalimanı’ndan kaçırılan Ziraat Mühendisi Türk vatandaşı Altan Güngör’ün (36) cesedi bölgede bir ormanlık alanda bulundu.

Rus haber ajansına bilgi veren bir güvenlik gücü kaynağı, Altan’ın Orenburg’a bir yerel çiftçi tarafından çağırıldığını iddia etti. Kaynak, “Uçakla Moskova’dan Orenburg’a gelirken, havalimanında kimliği belirsiz kişilerce kaçırılmıştı. Olay Ural bölgesinde geniş yankıya neden oldu. Soruşturma Komisyonu soruşturma başlattı. Kent Havalimanı’ndan kaçırmakla kuşkulanan olası zanlıların fotolarını yayınlandı.” dedi.

Zanlılardan birinin yakalandığını ifade eden kaynak, “Zanlı(30) Astrahan kentinde oturuyor. Güvenlik güçleri Güngör’ün cesedini Orenburg’un Nikolskoe köyüne yakın yerde buldu. Çok sayıda aldığı bıçak yarasından öldüğü tespit edildi. İlk belirlemelere göre, cinayet şahıslar arasında eski bir ihtilaf.” şeklinde konuştu.

resim tanımı girin

Söz konusu haber ajansına bilgi veren bir başka kaynak da zanlılardan ikincisinin henüz yakalanmadığına işaret ederek, “Güngör’ü çağıran çiftçinin cinayete karışıp karışmadığı da araştırılıyor.” dedi.

Rus savcıların inceleyeceği talihsiz Türk vatandaşının cesedi, yapılan otopsinin ardından hava yolu ile Türkiye’ye getirilecek.

Bu arada, Güngör’ün daha önce Türkiye’de tanıştığı Azeri uyruklu bir kişi ile iş ortaklığı yaptığı iddia ediliyor. İddialara göre, şahsın Rusya’da kendi işleri ile ilgili borçları bulunuyordu. Güngör’ün de ortağının borçları ile ilişkilendirilip öldürülmüş olabileceği belirtiliyor.