TÜRKİYE’NİN EN KANLI TERÖR EYLEMİNİ LANETLİYORUZ

193

Ankara Tren Garı önünde 10 Ekim 2015’de sabah saatlerinde “Kardeşlik ve Barış” mitingi için toplanan kalabalığın arasında meydana gelen eş zamanlı iki ayrı patlamada 95 kişi hayatını kaybederken, 48’i yoğun olmak üzere 246 vatandaşımızda yaralandı.

Türkiye tarihinin en kanlı terör eylemi yüreklerimizi dağladı ve derin bir üzüntüye gark etti. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralı olan vatandaşlarımıza da Cenab-ı Allah’tan acil şifa diliyoruz.

Terör eyleminin faillerini, organizatörlerini ve şahsi menfaat ve çıkarları için kandan beslenen vampirleri lanetle kınıyoruz. Ülkemizde bir an önce barış ve huzur ortamının sağlanması, nefret söylemlerinin son bulması için siyasileri, iş dünyasını, sivil toplum örgütlerini ve tüm vatandaşlarımızı göreve davet ediyoruz.

Dışardan ve içerden birlik ve beraberliğimize yönelmiş sinsi planlar, ülkemizin farklı inanç ve etnik unsurlarını zengin kültürümüzün bir parçası olarak görmeye başladığımızda etkisiz kalacaktır.

Ankara’da ülkemizi kana boyayan lanet saldırının son olması ümidi ile.

HABERRUS

"10 Ekim tarihinde Ankara'da gerçekleşen elim terör saldırısı nedeniyle kaybettiğimiz yaşamlardan dolayı tarifsiz bir üzüntü içindeyiz. Terör ve şiddetin her türlüsünü lanetliyor, bu insanlık dışı saldırıda hayatını kaybeden herkesin ailelerine ve yakınlarına başsağılığı ve sabır, yaralılara acil şifa diliyoruz."

RUTİD

TAZİYE

10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen elim terör saldırısı bizleri derinden sarsmış ve yüreklerimizi dağlamıştır. Masum vatandaşlarımızı hedef alan bu kalleşçe saldırıda vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar lütfetmesini diliyoruz.

Terörün her çeşidini bir kere daha lanetliyor, insanlığı bir kanser gibi tehdit eden terör belasının yeryüzünden silinip gitmesini, bütün insanların dostça, kardeşçe ve huzur içinde yaşadığı bir dünya olması temenni ediyoruz.

Bu vesileyle terör hadisesi gerçekleşmesinden hemen sonra taziyesini sunan Rusya Fedarasyonu Devlet Başkanı sayın Vladimir Putin’e, sayın Dmitri Medvedev’e ve diğer devlet yetkililerine, bizi arayıp taziyelerini sunan birçok rus dostlarımıza, acımızı en derinden hisseden dost, kardeş ülke Rusya vatandaşlarına en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz

Türk-Rus Kültür Merkezi