Rusya'da oy verme işlemi 24-25 Ekim'de, 4 merkezde

204

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar 26.Dönem milletvekili genel seçimleri için Rusya'da 24-15 Ekim tarihlerinde Moskova Büyükelçiliği, St.Petersburg, Kazan ve Novorossisk Başkonsolosluklarında kurulan sandıklarda oylarını kullanabilecek. Konu ile ilgili Büyükelçilik açıklaması şu şekilde:

GÖREV BÖLGEMİZDEKİ VATANDAŞLARIMIZ 26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİNDE OYLARINI 24-25 EKİM 2015 TARİHLERİNDE 10:00-19:00 SAATLERİ ARASINDA BÜYÜKELÇİLİĞİMİZDE KULLANABİLECEKLERDİR.

Büyükelçiliğimiz görev bölgesinde ikamet eden ve Yurtdışı Seçmen Kütüğünde kayıtlı olan vatandaşlarımız, 24-25 Ekim 2015 tarihlerinde (Cumartesi-Pazar günlerine denk gelmektedir) Büyükelçiliğimizde (7. Rostovskiy pereulok No:12 Moskova) kurulacak sandıklarda oylarını kullanabileceklerdir.

Seçmen vatandaşlarımızın yanlarında, T.C. Kimlik Numarası bulunan Nüfus Cüzdanı veya Pasaportlarını bulundurmaları zorunludur.

Yurtdışı seçmen kütüğünde kaydı bulunmayan veya kaydı Büyükelçiliğimiz dışında başka bir yerde olanların Büyükelçiliğimizde oy kullanmaları mümkün değildir.

Bu nedenle, Yurtdışı Seçmen Kütüğünde kaydı olup olmadığını henüz kontrol etmemiş olan vatandaşlarımızın, Yüksek Seçim Kurulunun aşağıdaki linkinden kayıtlarını kontrol ettikten sonra oy kullanmak için Büyükelçiliğimize gelmeleri önemle rica olunur:

https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp

Sözkonusu tarihlerde oy kullanmak üzere Büyükelçiliğimize gelemeyecek olan vatandaşlarımızın, 8 Ekim 2015 Perşembe günü saat 08:00 ile 1 Kasım 2015 Pazar günü saat 17:00 arasında sınır kapılarında kurulacak sandıklarda da oylarını kullanma olanakları mevcuttur.

Saygıyla duyurulur.