Rus yolcu uçağının Mısır’da düştüğü Rusya kaynakları tarafından doğrulandı

84

İnterfaks’a konuşan Rus haber kaynakları, Rus Kogalymavia havayolu şirketine ait Airbus A-321 yolcu uçağının Mısır semalarında düştüğünü doğruladı.

Ajansa konuşan Rus kaynak, uçağın tamamen parçalandığını söyledi. Mısırlı yetkililerin uçağın enkazına ulaştığı ve cesetleri toplamak için çalışmalara başladığı öne sürülüyor.

Mısır Başbakanı Şerif İsmail de uçağın düştüğünü doğrulamıştı. Mısır’lı yetkililer uçağın enkazının El-Ariş kent havaalanına yakın alanda bulduklarını iddia ediyor. Rus basınına göre, Mısır Başbakanı bölgeye hareket etmeye hazırlanıyor.

Mısır Başbakanlığı kazanın araştırılması için özel komisyonun oluşturdu.

Gelişmeler üzerine Rusya Acil Durum Bakanlığı bölgeye özel ekip göndermeye hazır olduklarını açıkladı. St. Petersburg Vnukova havalimanına uçağı bekleyenler yolcular için de psikologlar gönderildi.

Uçağın Mısır’ın Şarm-eş-Şeyh kentinden havalandığı ve St.Petersburg kentine gitmek üzereyken Sina yarımadası semalarında düştüğü iddia edildi.

Rusya basını, uçağın düştüğü Sina yarımadasında Mısır ordusunun IŞİD terör örgütüne yönelik operasyon yaptığını ifade etti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Mısır’lı yetkilileri ile sürekli temas halinde olduklarını ve haberleri incelediklerini açıkladı.