Paris’te terör saldırısı; Putin Fransa'ya taziyelerini iletti

153

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa’nın başkenti Paris’te meydana gelen patlamalarda ölen en az 60 kişi için başsağlığı diledi. Kremlin basın sözcüsü Dmitri Peskov, “Putin, Paaris’te meydana gelen patlamalarda ölenler için taziyelerini bildirdi ve Fransa Cumhurbaşkanı’na destek ve dayanışma mesajlarını iletti” şeklinde açıklama yaptı.

Ayrıca Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Facebook hesabından yaptığı açıklamada Parislilere destek mesajı gönderdi. Zaharova mesajında, “Paris’ten korkunç haberler okuyorum. Patlamalarda ölenlerin ve açılan ateşlerin sayısı artıyor. Basın tiyatroda rehinelerin olduğunu yazıyor, dehşet verici! Parisliler, Fransa, sizinle birlikteyiz. Dayanın! Acınız acımızdır” sözlerine yer verdi.

Fransa’nın başkenti Paris’te dün akşam saatlerinde meydana gelen 4 ayrı patlama sonucunda en az 60 kişi öldü ve yaklaşık 100 kişi ise rehin alındı. Saldırıların ardından Fransa’da olağanüstü durum ilan edildi. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande saldırılardan sonra ülkedeki tüm sınırların güvenlik gerekçesiyle kapatıldığını açıkladı.