Rusya’daki Merinos'a silahlı baskın düzenlendi

834

Türk halı üreticisi Merinos'un Rusya'nın Rostov na Donu şehrindeki fabrikası güvenlik görevlisi olduğu iddia edilen kişiler tarafından basıldı.

Hürriyet'in haberine göre şirketin Rus Müdürü Svetlana Zimina fabrikayı Rus makamların sıkça denetleme yaptığını, ancak bu sefer olay denetimden ziyade baskını andırdığını kaydetti.

İtar-tass'ın haberine atıfa bulunan Hürriyet Zimina'nın şu açıklamalarına yer verdi: "Otomatik silahlı ve kar maskeli çok sayıda kişi Polis ve güvenlik servisi elemanı oldukları söyleyerek içeri daldı. Fabrikadaki üretimi durdurmak zorunda kaldık. Ne aramaya geldiklerini bilmiyorum. Ancak fabrikanın ana bilgisayarındaki hard disklerini söktüler. Bizim fabrikada genelde kadın işçiler çalıştığı için hepimizin ödü koptu. Böyle bir şey şimdiye kadar ne duyduk ne de gördük."

Fabrikada yönetici kadrosunda Türk vatandaşı 9 kişinin çalıştığını belirten Rus müdür, "Onların elinde gerekli tüm evrak ve çalışma izinleri de var. Buna rağmen bize ulaşan bilgiye göre Rusya’dan sınır dışı edileceklermiş. Neye istinaden kimse bilmiyor" dedi.

"Merinos" fabrikasında ayrıca 450 Rusya vatandaşı da çalışıyor.