Rusya'nın Suriye'de aradığı Alparslan Çelik İstanbul'da cenazeye katıldı

340

Türkmendağı'nda hava bombardımanı sonucu hayatını kaybeden MHP Fatih İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük İstanbul'da toprağa verildi. Cenaze törenine, düşürülen Rus savaş uçağından paraşütle atlayan pilotu öldürdüğünü söyleyen ve Rus istihbaratının bir numaralı hedefi olan Alparslan Çelik de katıldı.

Hürriyet'in haberine göre Türk savaş uçakları tarafından 24 Kasım'da düşürülen Rus savaş uçağından atlayan pilot Oleg Peşkov'u öldürdüğünü açıklayan Alparslan Çelik, cenaze töreninde görüldü.

Rus istihbaratının her yerde aradığını açıkladığı Alparslan Çelik hayatını kaybeden İbrahim Küçük için "şehit bizim arkadaşımızdı. Bayırbucak'ta, Türkmendağı'nda yanımızdaydı, hep beraberdik" dedi.

Çelik, gazetecilerin "Siz ne zaman Suriye'den geldiniz?" sorusuna ise "Ben buradayım, oradayım. Gidip geliyorum. Şimdi de cenaze için geldim. Tekrar giderim" dedi.

MHP Keban eski belediye başkanının oğlu olan Alparslan Çelik 2014'te önce Irak'a giderek Türkmenlerle birlikte IŞİD'e karşı savaşmış, 2015 yılı başlarında ise Suriye'ye geçerek Bayırbucak Türkmenleri saflarına katılmıştı.