Türk polisi Fenerbahçe için Moskova’ya gidiyor

668

Türk polis yetkilileri Lokomotiv Moskova ve Fenerbahçe arasında oynanacak Avrupa Ligi rövanş maçı için Moskova’ya gidiyor. Türk polisler maçın güvenliğinde Rus güvenlik birimlerine destek verecek.

Rus Lokomotiv Moskova ve Fenerbahçe arasında oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi son 32 turu rövanş maçında Türk polisler görev alacak. İki takım arasında İstanbul’da oynanan maçta Rus polisinin görev almasından sonra, Rusya İçişleri Bakanlığı Türkiye’ye bir davetiye göndererek Türk polisinin Moskova’da oynanacak maçta görev almasını talep etti. İçişleri Bakanlığı basın merkezi konuyla ilgili, “Rus polis ekiplerinin İstanbul’da iki ekip arasında oynana maçta görev almasında sonra Türk meslektaşlarımı davet etme kararı alındı.” bilgisi verildi.

Bakanlığın Moskova’ya davet ettiği güvenlik ekibinde, spor organizasyonlarındaki güvenliğin sağlanmasında tecrübe sahibi olan 4 Türk polisin görev alacağını belirtti.

Fenerbahçe ve Lokomotiv Moskova arasında İstanbul’da oynanan Avrupa Ligi ilk maçı, Fenerbahçe’nin 2- 0’lık üstünlüğüyle sonuçlanmıştı.