Formula 1 Başkanı: Avrupa’yı Putin yönetmeli

129

Formula 1 Başkanı ve CEO’su Bernie Ecclestone, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “Avrupa’yı yönetmesi gereken kişi” olduğunu düşünüyor. Ecclestone’a göre Putin, “Suriye’de işleri yoluna koyan adam” konumunda bulunuyor.

Dünyaca ünlü Formula 1 yarışlarının Başkanı ve CEO’su Bernie Ecclestone, İngiliz Daily Mail gazetesine verdiği röportajda Vladimir Putin hakkında övgü dolu sözlerde bulundu. Çalışma odasında 3 resim bulundurduğu ve bunlardan birinin Putin ile çektirmiş olduğu bir fotoğraf olduğu hatırlatılan Formula 1’in patronuna geniş röportajında Putin hakkındaki düşünceleri de soruldu.

“Putin, Ecclestone’un hala hayran olduğu bir isim mi?” sorusu yöneltilen Formula 1 Başkanı, şu cevabı verdi: “Kesinlikle. O Avrupa’yı yönetmesi gereken kişi. Putin Suriye’de devam etmekte olan işleri yoluna koydu. Onun hakkında iyi olan şey şu ki; doğru olduğuna inandığı şeyi yapıyor ve asla bu doğrusundan ayrılmıyor.”

Ecclestone, sözlerini şöyle sürdürdü: “İhtiyacım olduğunda onunla konuşuyorum. Işıkları kapatan insanlarla çalışmayı seviyorum, asistanın asistanı ile değil. İşleri halledebilmenin tek yolu bu. Daha önce de söyledim, demokrasiden pek hoşlanmıyorum. Hiçbir şey yaptırmıyor. (İngiltere Başbakanı) David Cameron’u da biraz beğeniyorum. Ben öyle düşünmüyorum ama AB görüşmelerinde İngiltere için iyi olduğunu düşündüğü şeyi yaptı. Buna saygı duyuyorum, ama Avrupa’dan ayrılmamızı istiyorum. Benim işim açısından hiçbir farkı yok. Buradaki kimse için de bir şey fark etmiyor. AB’ye ne vereceğimizi biliyorum; ama bize geriye bize ne vereceğini bilmiyorum.”