Kremlin: Akli dengesi bozuk birinin sözleri ciddiye alınamaz

605

Kremlin'den, üç gün önce bakıcılığını yaptığı çocuğu öldüren kadınla ilgili açıklama geldi. Kremlin Sözcüsü Peskov, "Akli dengesi bozuk olan birinin sözleri ciddiye alınamaz" dedi.

Rusya'nın başkenti Moskova'daki bir metro istasyonunda, bakıcılığını yaptığı çocuğun kesik başıyla beliren Özbekistan vatandaşı Gülçehra Bobokulova'nın bu cinayeti neden işlediğini anlattığı görüntüler ortaya çıkmıştı. Görüntülerin tam olarak ne zaman kaydedildiği belli olmasa da kadının, mahkemeye çıkarıldığı bir önceki gün üzerinde olan giysileri giydiği görülüyor.

'AKLİ AÇIDAN DENGESİZ BİRİ OLDUĞU İZLENİMİ VERİYOR'

Nitekim Bobokulova'nın görüntülerdeki ifadeleri Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'a soruldu. Peskov soru karşısında, "Bu konuda yanılabilirim. Zira uzman değilim ama bu kadın akli bakımdan dengesiz biri olduğu izlenimini veriyor. Bu nedenle de dediklerini ciddiye almamak gerek" dedi.

'VİDEOYU YAYIMLAMAYAN KANALLARI DESTEKLİYORUM'

Peskov ayrıca, video görüntülerinin Rus televizyonlarında yayımlanmamasının nedenlerine dair bir soru karşısında da "Bu korkunç trajediyi yayımlamayan kanallarda tamamen dayanışma içindeyim" yanıtını verdi.

ŞİZOFRENİ TEŞHİSİ KOYULDU

Bu arada daha önce Rus basınında Bobokulova'nın telefonunda radikal kişilerin numaralarının olduğuna dair haberler yer almıştı. Ancak Rusya Soruşturma Komitesi bu iddiaları yalanladı. Rus soruşturmacılar ayrıca Bobokulova'ya şizofreni teşhisi koyulduğunu söyledi.