Putin ve Medvedev’den Belçika’daki terör saldırısında hayatını kaybedenlere taziye

105

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, 22 Mart Salı sabahı Belçika’nın başkenti Brüksel’de meydana gelen terör saldırılarında hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi ve terörü kınadı.

Putin, Brüksel terör saldırılarında hayatını kaybeden vatandaşlarla ilgili Belçika Kralı Filip(s) Leopold Lodewijk Maria’ya taziyelerini iletti. Mesajında terör saldırılarını kınayan Putin, “Bu hiçbir bahanesi olmayan barbarca bir suçtur. Bu saldırı, terörizmin sınırları olmadığını ve tüm dünya halkını tehdit ettiğini bize bir kez daha göstermiştir.” dedi.

Saldırıda ölenlerin akrabaları ve yakınlarına baş sağlığı ve yakınlara acil şifalar dileyen Putin, “Bu kötülükle mücadele en etkili uluslararası işbirliği gerektiriyor.” sözlerini kullandı.

Mevkidaşı Charles Michel’e taziyede bulunan Medvedev, “Masum sivilleri hedef alan bu barbarca saldırıyı kınıyoruz. Meydana gelen bu olay terör tehdidiyle mücadelede güçlerini birleştirmiş bir uluslararası ortaklığa duyulan ihtiyacı bir kez daha göstermiştir.” şeklinde konuştu.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de 22 Mart Salı sabahı havaalanında meydana gelen terör saldırısında en az 17 kişinin öldüğü bildirilmişti.