Erdoğan'ın Rusça bayram mesajı yoğun ilgi görüyor

1183

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi Twitter hesabından aralarında Rusça’nın da bulunduğu 12 farklı dilde Ramazan Bayramı mesajı yayınladı. 1300 kişi tarafından retweet edilen Rusça tweet, Türkçe ve Kürtçenin ardından en çok ilgi gören üçüncü mesaj oldu.

Düzelme seyrine giren Rusya-Türkiye ilişkilerinin ardından Twitter üzerinden Rusça bayram mesajı yayınlayan Erdoğan, "Milletimizin ve İslam âleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, bayramın tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum." ifadelerine yer verdi.

Erdoğan'ın bayram mesajı Rusça'nın yanı sıra Türkçe, Fransızca, İspanyolca, Almanca, Endonezca, Estonca, Slovence, İngilizce, Farsça, Arapça ve Kürtçe olarak paylaşıldı.

Erdoğan Twitter'ın kökünü kazıyamadı

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarından birkaç ay sonra açıklama yapan Erdoğan, "Memleketin her meselesine burnunu sokandan alim olmaz. Şimdi mahkeme kararı çıktı. Twitter, mwitter hepsinin kökünü kazıyacağız. Uluslararası camia şöyle der, böyle der hiç umurumda değil. Herkes Türkiye Cumhuriyeti'nin gücünü görecek." diye ifade etmişti.

Geçtiğimiz günlerde de patlamaların meydana geldiği Atatürk Havalimanı'nda incelemelerde bulunmuş, bir taksicinin sosyal medyada, saldırının ardından şoförlerin yaralılardan ve yolculardan fazla para aldığına dair iddiaları hatırlatması üzerine, "Biliyorsunuz ben bu sosyal medyaya karşıyım. Bunları hiç takmayın" diye ifade etmişti.