"Para yok" diyen Medvedev'in pahalı ayakkabıları dikkat çekti

766

Rusya'da faaliyet gösteren Yolsuzlukla Mücadele Vakfı (FBK), Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev'in giydiği 550 Euro değerindeki ayakkabılara dikkat çekti. Geçtiğimiz ay kendisine serzenişte bulunan emekli bir kadına "Para yok. Dayanın!" diyen Medvedev daha önce de kullandığı pahalı eşyalarla gündeme gelmişti.

Vakfın Twitter hesabından yapılan paylaşımda Medvedev'in ayakakabıları giydiği bir fotoğraf ve ayakkabının nereden alındığı belirten resimle, "50 bin ruble (770 dolar) değerindeki Jimmy Choo ayakkabılarıyla Medvedev. Emekli maaşı yükselmeyen emeklilere selamı var. Dayanın!" mesajı paylaşıldı.

Medvedev'in ayağındaki İngiliz menşeli Jimmy Choo markasının Peter isimli modeli şuanda 550 Euro (1800 TL) fiyat etiketiyle satışta. Ünlü lüks markanın 2 bin dolara kadar satılan ayakakbıları bulunuyor.

Kırımlı emeklilere "Para yok, dayanın!" demişti

Geçtiğimiz ay Kırım'ı ziyaret eden Medvedev'e‬ emekli bir kadın, "Emekli maaşlarına zam yapmıyorsunuz. 8 bin ruble (360 TL) yaşamak için yeterli değil." diye serzenişte bulunmuştu. Sakin bir şekilde vatandaşı dinleyen Medvedev ise, "Biz bu konuyu hiç ele almadık bile. Şuan para yok. Para bulunca zam da yaparız. Siz burada dayanın! Size iyilikler, güzel moraller ve sağlık diliyorum." diye yanıt vererek olay yerinden uzaklaşmıştı.

Vatandaşa para olmadığını söyleyen Medvedev'in pahalı kıyafetler, saatler ve elektronik aletler kullanması vatandaşlar tarafından sosyal medya üzerinden sıkça eleştiriliyor.

Medvedev'in satın aldığı ayakkabılara ulaşmak için tıklayın