Moskova'da küçük kız çocuğunun kafasını kesmekle yargılanan kadın suçunu itiraf etti

586

29 Şubat'ta Moskova'da bir metro istasyonu çıkışında elinde kesik çocuk kafasıyla etrafa bağırırken yakalanan 39 yaşındaki Özbekistan vatandaşı Gülçehra Bobokulova, bugün çıkarıldığı mahkemede suçunu itiraf etti. Bakıcılığını yaptığı 4 yaşındaki kız çocuğunun kafasını keserek bir çantaya koyan kadın, kaldıkları daireyi de ateşe vererek ortadan kaybolmuştu.

Mahkeme ayrıca Bobokulova'nın 6 milyon 500 bin ruble (105 bin dolar) zarar oluşturduğunu belirledi. Gazetecilere açıklama yapan Bobokulova'nın çevirmeni, "Kendisine yapılan suçlamaları kabul etti." dedi. Bir dizi psikolojik testten geçirilen kadının ruhsal sağlığının bozuk olduğu saptandı. Bobokulova'nın tutukluluğunun 4 Nisan'a kadar devam etmesi kararı verildi.

Savcılığın, hasta kadını tedavi edilmek üzere bir kliniğe yönlendirmesi kararı bekleniyor.

resim tanımı girin

Moskova’da 29 Şubat tarihinde ilk önce sosyal medyaya ardından haber sitelerine düşen görüntüler bir anda herkesi şoke etmişti. Tamamen siyah elbiseler giymiş daha sonra Özbekistan asıllı olduğu anlaşılan bir kadın, bir metro girişinde elinde bir kesik çocuk başı olduğu halde etrafına tehditler savururken, polis tarafından etkisiz hale getirilip göz altına alınmıştı. Kadının bir bakıcı olduğu, bakmakta olduğu 4 yaşındaki kız çocuğunun kafasını keserek evini de ateşe verdiği, metro istasyonunda polislerin şüphelenmesi üzerine de çantasında taşıdığı kızın başını çıkararak bağırmaya başladığı anlaşılmıştı.