ABD'de evlat edinilen Rus çocuk, koruyucu ailesini öldürdü

403

ABD'nin Texas eyaletinde yaşayan 17 yaşındaki Carl Edward Brewer, kendisini evlat edinen ailesini öldürdü. Washington'da yer alan Rusya Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada, adı geçen kişinin halen Rusya vatandaşı olduğu belirtildi.

Polis cinayeti gizli bir telefon aramasıyla öğrendi. Carl Brewer'la beraber marijuana (esrar) içtiğini söyleyen kişi, Carl'ın kendisine ailesini nasıl öldürdüğünü anlattığını açıkladı. Telefon aramasının ardından eve giden polis ekipleri 60 ve 64 yaşında iki ceset buldu. Kendisi de ikinci katta bulunan Carl, polislere teslim olmak istemedi. Eve gelen özel tim, odaya göz yaşartıcı gaz atarak Carl'ı etkisiz hale getirdi.

Daha sonra polis tarafından yapılan açıklamada, aile arasında tartışmanın kavgaya dönüştüğü, ailenin cinayetten birkaç gün önce iki silah için polise kayıp duyurusunda bulunduğu belirtildi.

ABD medyasında yer alan haberlere göre Carl, talihsiz bir çocuktu çünkü okuduğu Hristiyan akademisinde birçok sorun yaşamış ve sonunda okulda atılmıştı.

Rusya'dan yapılan açıklamada, Carl'ın ABD'li aile tarafından 2005 yılında Perm'den alınarak evlat edinildiğini, bu zamana kadar ise hiçbir psikolojik sorun yaşamadığı belirtildi.

Dallas News'e göre aile, Carl dışında Rusya'dan iki çocuğu daha evlat edinmiş. Komşuların ifadelerine göre evde sürekli tartışmalar yaşanıyordu ve çok kez polis müdahale ediyordu.