Moskova'da evlenmek için en çok tercih edilen tarih belli oldu

287

Rusya'nın başkenti Moskova'da evlenmek isteyen çiftler en çok 31 Aralık tarihini tercih ediyor. Geçen yıl 250 kişinin nikah kıydırdığı 31 Aralık'ta bu yıl tam 500 çift dünya evine girecek. Bu yıl 31 Aralık tarihinin Cumartesi gününe denk gelmesi, bugünü seçmek isteyen çiftlerin sayısını iki kat artırdı.

Moskova Evlendirme Dairesi'nden yapılan açıklamaya göre bu yıl 31 Aralık'ta 501 çift evlenmek için randevu aldı. Geçen yıl bu rakam 276 idi.

Genç çiftler evlilik tarihini yılbaşına denk getirmeye çalışıyor. Sebebi ise Moskova başta olmak üzere tüm Rusya'da eğlenceli geçen yılbaşı tatilleri. Neredeyse tüm şehir süsleniyor, sokaklarda çeşitli gösteriler düzenleniyor ve her yerde müzik çalıyor. Ayrıca evlendirme daireleri yılbaşı nedeniyle nikah kıyılan salonları da süslüyor. Bu tarihte evlenen çiftler hem yılbaşını hem de evliliklerini kutlamış oluyor.

Moskova Evlendirme Dairesi Basın Sekreteri Yevgeniya Smirnova ise yaptığı açıklamada şöyle diyor: "Yeni yılda insanlar yeni mucizeler bekliyor. Yeni bir yıla girerken evlenerek bu mucizenin yuva kurmak olmasını istiyorlar. Tüm şehir zaten süslenmiş durumda. Yeni yıl ve noel kutlamaları her yerde. Tüm bunlar evlenmek isteyen genç çiftleri çekiyor."

31 Aralık tarihine kadar evliliği yetiştiremeyen gençler ise tatil sonrası beklemek zorunda. Evlendirme daireleri 6 Ocak 2017 sabahından itibaren tekrar çalışmaya başlayacak.