Rusya'da dehşet: etsiz çorba yüzünden kocasını baltayla doğradı

429

Rusya'ya bağlı Buryat Cumhuriyeti'nde dehşet bir olay yaşandı. Etsiz çorba yüzünden çıkan tartışmada kadın, 25 yaşındaki kocasını baltayla parçalayarak öldürdü.

Buryat Cumhuriyeti'nin Zaigrayevo köyünde yaşayan 2 çocuklu genç çiftin arasında etsiz çorba yüzünden tartışma çıktı. Savcılığın tutanaklarına göre 19 Mart gecesi eve alkollü gelen adam, eşinden akşam yemeği istedi, ancak önüne gelen çorbayı etsiz olduğu için beğenmedi ve eşine bağırmaya başladı. Eşi, evde et alacak kadar para olmadığını açıklamaya çalıştı ancak adam eşini döverek, gece kendisini öldüreceğini söyleyerek tehdit etti. Bir süre sonra yatağına gitti ve uyudu.

Gece geç saatlere kadar öldürülme korkusuyla uyuyamayan genç kadın ise evden çıktı ve dışarıda bir balta buldu. Eve geri döndü, uykudaki kocasının başına defalarca baltayla vurarak öldürdü. Ardından kendine geldi, 2 çocuğunu kanlı tabloyu görmemeleri için uyandırarak dışarı çıkardı.

Soruşturma dairesinden yapılan açıklamaya göre eşini öldüren kadın, polisi kendisi aradı ve bütün detayları itiraf etti.

Olayla ilgili 'adam öldürme' suçundan soruşturma başlatıldı.

Kaynak: RIA Novosti

Selim Saygıner, Moskova, Haberrus