Putin: Kendime elektrikli otomobil satın alabilirim

394

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, birçok elektrikli otomobili test ettiğini, bu tür ulaşım araçlarını sevdiğini ve Tesla da dahil olmak üzere kendine elektrikli bir otomobil satın alabileceğini söyledi.

Rusya Enerji Haftası kapsamında gazetecilerin "Tesla marka elektrikli bir aracı satın almayı düşünür müsünüz?" sorusuna Putin: "Neden olmasın? Kendime böyle bir araç satın almayı düşürüm. Benim mal varlığımı yakından takip edenlere sesleniyorum: Böyle bir araç satın alırsam hemen mal varlığımda beyan edeceğim." şeklinde yanıt verdi.

Rus lider, elektrikli bir araç kullanabilme imkanı bulduğunu ve bu tür ulaşım araçlarını olumlu değerlendirdiğini belirtti.

Putin, elektrikli otomobiller ile ilgili konuşmasına şöyle devam etti:

"Her şeye açığız, bizim için faydalı olan her şeyi satın alıp, kârlı olan her şeyi satarız. Bunda özel bir durum yok. Ne yani, bizim sadece at arabasına mı bindiğimizi sanıyorsunuz? Ya da tanka? Ki artık at arabasına da binmiyoruz" ifadelerini kullandı. Elektrikli araç üretmeyi hayal eden Rus üreticiler, bana böyle araçları gösterdiler. ABD'li, Asyalı, özellikle de Japon üreticilere aşinayım. Tüm bu üreticilerin araçlarına bindim. Araçları kullandım. Hoşuma da gittiklerini söyleyebilirim. Hızlı, etkili ve kıvraklar. Şehirler için çok iyiler."

HABERRUS